НОВИНА 14 СЕРПНЯ 2014

Тест спальника Red Point в горах Центрального Кавказу

Друзі, а пам'ятаєте, в травні цього року, спільно з Risk.ru ми проводили аукціон. За його результатами ми надали спорядження чотирьом новим тестерам, одним з яких став кандидат у майстри спорту, інструктор гірського туризму Моренко Сергій (5п(Р), 5г(Р), 6г(У), КМС, інструктор ГТ).

21 червня Сергій вирушив у похід по горах Центрального Кавказу. І ось вже готовий перший звіт, з якого ви можете дізнатися яким був спальник Lightsome 233 в горах і як було Сергію в спальнику :)

"Пішов вигулятися в 6-ку. Гірську. На Кавказ.

Ох, і важкий рюкзак у цих "туристів". А я на самому дні... чого мене велосипедисти не виграли? Або скелелази які?

Жив ооось в тому наметі ... найближчий, зелененький. Спав біля стіночки, де похолодніше... на протягу.

 спальник Red Point Lightsome огляд

Тягав мене в 120-ти літровому рюкзаку цей, вусатий. Це він на камеру посміхається. А як мішок, так ногами трамбує.

 спальник Red Point Lightsome огляд Моренко

А ось "я" в похідній комплектації. Ну, там ... на дні рюкзака. Власне, в ньому і проводив більшість вільного часу:

 тестування спорядження Red Point

Загалом, так. Перед стартом завезли закидання в а/л Безенгі, сходили розвіятися на день (без мене) в «теплий кут» (не той, де пиво з лимонадом, а той – де лізти поруч з козлобаранами треба): 

 спальник Red Point на Кавказі

Маршрут почали з д. р. Думала. Укю (2а), потім ніжками пер.Урал (2б), та й снігу навалило... ось, винесли на прогулянку в перший раз. Потім був пер. Праска (3б), тут щось топталися, мотузки вішали, напевно. 2 дні поспіль. Теж мені перевал ... Уллуауз через гребінь. Вниз, весело по сніжку. Спритно йшли, кулуар видать. Добре, хоч винесли на вулицю. Огледітися. І головне – з парою познайомили! Шкода, що теж мужик. Не пристебнешся. Похід хоч і довгий, але не на стільки ж.

 спальник Red Point Lightsome огляд Моренко спальник Red Point Lightsome огляд Моренко
Знайомство з видом на Міжирги.

Праска (3б). На Далекому плані-Коштантау-пік Тихонова-Міжирги-Дихтау. Крумкольський Провал (3б). Я в кадр не потрапив – за спиною у фотографа.

Крумкольський Провал (3б)... щось про нього чув ... ночували на гребінці. Тут головне – не покотитися. Потім на сідловині. Шикарні види. Тільки я нічого цього не бачив. У наметі лежав ... От би відволожитися разок ... Вниз на 3 такту, по центру льдопаду-дюльфера півмотузки…

 спальник Red Point Lightsome огляд Сергія Моренко
По дорозі на пер. Крумкольский Провал (3Б). Ночівля над жандармом ведмідь.

 спальник Red Point Lightsome огляд Сергія Моренко
Десь в льодопаді ... добре в рюкзаку.

Ходили? Ходили багато... але в основному до обіду. А потім чай, їжа, карти ... (зручно на мені сидіти?! Нічого-нічого, сидіть-сидіть).

Далі-пер. Села (3а). На Башхаауз по дорозі збігали...

 купити спорядження Red Point
Вид на безенгійську стіну з вершини Башхаауз півн.

 спальник Red Point Lightsome огляд Моренко
Джангі кош. Політпортрет морди обличчя на тлі Безенгійської стіни. 

 спальники Red Point Lightsome огляд Сергій Моренко
Козу прибери!!! Фотографи х..нови.

Потім був день розслаблення. В а/л Безенги. Єдине днювання за 31 день. Як же тут добре. Стаціонарний намет виділили. Тепло. Просторо. Е-Е-Е, куди це все розійшлися!? А вхід закрити? Тут же корови! Губи у них, знаєте які холодні?

О, приповзли за північ. Що-що? Німеччина-Бразилія 7: 1? Та досить Вам:) Терека перебрали, не інакше.

Ок. По рюкзаках. Туристам шкідливо відпочивати більше дня за місяць. Тим більше в альптаборі. А то дурні думки в голову лізуть... в альпіністи податися, чи що? 3 дні на виході-пара-біля екрану з пивом, вай-фай, магазин, лазня ... Стоп-стоп, тут і до простирадла з підковдрою в готелі недалеко. Досить. Вирішено, наступного літа ще в шестірочку на 2 місяці, а потім.. Та пішли вже. Відпочили ж. 40 кілограмів на ньому, бачте, важко після закидання…

... думає-встромив товсті вовняні шкарпетки в капюшон-так я нічого і не чую?! Другий день смачно обговорюють, як ночуватимуть на вууузенькому Гребінці, при підйомі на Катин з Гестолою. Знаю я ці "Гребінці" ... протягнуть мотузку через намет і в шматі-залозі вчотирьох сядуться... а ще, ще чого доброго в "кішках" залізуть ... Ох, як же я не люблю ці "кішки" ... черевики по сніжку ще стерпіти можна, але " кішки»… 

огляд Сергія Моренко Red Point
Гестола, та-сама трикутна справа.

О, о! Що чую! «Сипле тут сильно, пішли на Гестолу через 4310. На Чюрленіса поночуємо". Хууууух. Пронесло цього разу!

Траверс п. 4310-Гестола. Он, народ на гребінці. А мене на господарстві залишили. Намет від вітру тримати власною вагою. Легккий я для цього... Але кому зараз, як то кажуть:

 спальник Red Point Lightsome огляд Моренко

"Я" на тлі Ейфелевої вежі. Не подумайте, тканина суха. Для фото вийняли :). мені б мінус 20 і пару з лівою змійкою... а ще, ще щоб народ на сходження в 3 ранку пішов:

 спорядження Red Point

 спальник Red Point Lightsome огляд Сергія Моренко
Спуск з пер. Чюрльоніса Зап. (3А).

Цікаві ці туристи. Зважували мене вагами електронними. До грама. А самі ось, помилуйтеся:

 спальник Red Point Lightsome огляд Моренко

По 600 сторінок Екзюпері зі Стендалем тягають, на що тоді грами міряти? Перед сном вчора мені читали ... "Червоне і біле". Про наслідки Французької революції 1830 року, (153 рік до Різдва Прімалофта, між іншим. Кажуть, в той доісторичний час, моїх предків з вовни ткали. Брешуть всі. Всесвіт з синтепону утворився).

Господар вночі виходив фотографувати. Тамбур не закрив ... Краса! Лежиш всю ніч в наметі, а день – в рюкзаку... і чого я не куртка або самоскиди які? Хоча ні, самоскиди в основному в  «дупу»  одягають…

Далі проскочили пер. Ортокара Сх. (3А). Потім був Пер. Чат (3а).

 тестування спорядження Red Point

Потім були Пер. Голубєва (2а), Гумачі (2а), Ірікчат (1б)... дощило. Сидів у гермомешку.

О-о-о, ЕЛЬБРУС! Власною персоною. Східний. Траверсом його. В цей же день і Західний. Сідло Ельбрусу (2а):

Хто відмовиться від задоволення полежати поруч з відомим притулком? Тезка, між іншим. Теж червоне щось:

спальник Red Point Lightsome огляд Сергейя Моренко

Скоро, скоро додому. Дістануть з компресіионника, в шафі розкладуть на верхній полиці... а ще, ще пару взяти пообіцяли. Дівчатко. З лівою змійкою. Ось це життя починається! А до цього були – "підходи"! :)

 спальник Red Point Lightsome 233

Трохи про себе:

• спальник Red Point LIGHTSOME 233;
• температурний режим: +1,0/-5,0/-18,0;
• вага: 1380 г;
• розмір: 220х80х50 см.

Умови прогулянки:

• Гірська 6-ка. 31 день, літо, Центральний Кавказ;
• 15 перевалів і вершин, включаючи 7-3А і 3б, траверс Ельбрусу;
• численні ночівлі вище 3500 м. аж до 5300 м.;
• вітер. Сніг. Температура  в основному +5 -5 градусів. Власне така, на яку розрахований;
• ночівлі  у звичайному двошаровому наметі без спідниць.

Форма одягу 2 варіанти:

• термобілизна + вовняні шкарпетки ( при мінусах);
• легкі ходові штани + сорочка (при +10 – 0).

ВИСНОВОК:

Плюси:

• переважна більшість ночівель була в межах оптимальної заявленої температури + 5 – -5. У термобілизні спалося комфортно. За весь похід підмерзати почав тільки один раз (пер.сідло Ельбрусу, 5300, вітер і мороз). На термоштани одягнув легкі ходові штани :) і куртку зверху накинув;

• спальник довгий і широкий. У разі холодів, близьких до температури екстриму – можна і в пухівці влізти і черевики всередину всунути, щоб не замерзали. Тобто спальник цілком можливо використовувати в більш холодних умовах. Але ж ще й зістебнути пару можна;

• спальник досить легкий для даного діапазону. Не виходить за межі ваги і обсягу в порівнянні з "буржуйськими" аналогами (марки називати не буду, але їх багато у мене);

• заявлену температуру "тримає". Хороша "трьохсезонка" для середньогір'я. Влітку комфортно до 5 000 м. (але можна спати вище і холодніше, одягнутися тільки);

•  за місяць трохи відволожився всього 3 рази. Тільки зовні, в місцях, де торкався тканини намету в негоду. Раз виморозив вранці, 2 рази на сонці хвилин 15 полежав-висох;

• форма «кокон», зі змійкою до колін, щоб стопи не мерзли; затяжки / липучки, рюшечки всякі-досить і на місці;

• у маленькій внутрішній кишені зручно зберігати акумулятори вночі;

• щільна непромокаюча тканина гермомішка, міцні шви (є попередній досвід, коли в гонитві за "полегшеністю" чохли " розповзалися»);

• спочатку не зрозумів суті жорсткої фіксації 2-х з 4-х пряжок на мішку-компресійці, потім оцінив -стяжки не сповзають і не плутаються;

• колір веселий. А чому б і ні? Вимазати не вийшло;

• такий важливий показник, як термін експлуатації, буде перевірений в наступних походах. Але за 30 днів використання – дефекти не з'явилися.

Мінуси:

• спочатку думав – яскраво, аж занадто (і легко забруднити). Потім з мінусів прибрав. Кольорова пляма на постійному снігу і каменях приносить масу радості;

• з розряду – "фальшивить ваш Карузо, мені Ізя наспівував «-стикався ще з 2 – ма такими ж моделями (в тому році і цьому поході) – постійні проблеми за жуванням тканини змійкою. Причому наглухо. В даному спальнику цієї проблеми не було взагалі (вже виправили, напевно?).

Загалом – залишився задоволений. Для свого класу – компактний і досить легкий. Дає комфортний відпочинок в заявленому діапазоні температур. У тривалих складних походах,  адже що важливо – добре відпочивати, бути сухим, теплим і ситим. З першими трьома пунктами спальник впорався відмінно.

Спальника при експлуатації не помічав. Хороша річ так і працює. Виконує свою функцію, не відволікаючи від головного.

Спасибі!

З повагою, Моренко Сергій, м.Харків."

Від імені всієї команди Red Point дякуємо Сергію за випробування спальника і прекрасний огляд! дуже сподіваємося, що наше спорядження буде надійним супутником Сергія ще не в одній подорожі.

Зовсім скоро чекайте звіти ще трьох тестерів, адже саме тоді результати аукціону будуть максимально повними;)

НАСТУПНА УСІ НОВИНИ ПОПЕРЕДНЯ
Залишайся в курсі новин

Підписуйся та дізнавайся першим про новинки та думки експертів

Ви успішно підписались на розсилку.

Закрити