Подписывайтесь и оперативно получайте самые свежие новости TM RedPoint

Теперь ты не упустишь свежие обновления ;)
Подписка успешно оформлена
 

Подписывайтесь и оперативно получайте самые свежие новости TM RedPoint

Теперь ты не упустишь свежие обновления ;)
Подписка успешно оформлена

Конкурс. Поездка в Норвегию. Катерина Базир. "Моё незабываемое приключение 2018"

Наша коллекция для конкурса  "Моё незабываемое приключение 2018" ​ активно пополняется новыми историями о путешествиях! Рассказ Катерины Базик публикуется в авторской редакции на языке оригинала:

Їздили ми якось на Скелі Довбуша і там Хіпушка проводила cвій хіпушачий майстер-клас з виготовлення амулетів бажання. І побажали ми з Іваном поїхати в Норвегію. Про це і буде моя історія.

Літак Київ-Осло. Норвезькі авіалінії. Погода сонячна. Стюард араб. Аеропорт Осло. Індуси в чалмах. Чорні продавці дорогої їжі і напоїв. Розкидані речі. Перепаковуємося і чекаємо на вечірній автобус. Блискучий новенький автобус з водієм в білій сорочці. Ледь темна ніч. Дерев'яні церкви і шалено гарні краєвиди. О 5 ранку наша зупинка, вона ж точка старту маршруту, зустріла нас морозною свіжістю, накрапаючим дощем і фашистським літаком Другої світової. З таблички дізнаємося, що він був збитий британцем, який змушений був здійснити аварійну посадку після цього. Обставини змушують двох ворогів об'єднатися для того, щоб вижити в суворих умовах цього краю. З детальнішою історією можна ознайомитися в сусідньому кафе, а також переглянути фільм, знятий за реальними подіями у 2011 році. Одразу біля літака в швидкому темпі починаємо перевдягатися, утеплюватися і рушати в сторону похмурих засніжених гір.

Після невеликого сніданку під дощем було прийняте рішення виходити без перепочинку. Маршрут наш проходив по національному парку Брекхейм, був розрахований на 10 днів, складав 125 км і закінчувався в містечку Скйолден.

Туристичних маршрутів по парку проходить дуже багато, всі вони позначені на карті, супроводжуються маркерованими камінчиками і вказівниками, облаштовані стежинками, дерев'яними  підвісними місточками, хатинками-кемпінгами. Для того, щоб заночувати в такій хатинці треба бути членом відповіної туристичної спільноти, заплатити внесок, отримати ключі, а в самому парку ходити в доволі хуткому темпі, щоб встигнути дістатися до наступної ночівлі. Деінде зустрічаються і звічайні хижки, які слугують дачами. Побудовані з дерева, каміння, дахи зазвичай порослі мохом  і травою. Вони зазвичай пустують, бо шлях до них непростий і довгий. Постійний дощ, холодний вітер, часті броди – задоволення не для кожного. Але чарівні гірські краєвиди, неймовірні прозорі озера, красені північні олені, чарівні маленькі мишки, які не тікають від тебе, а просто голосно верещать, смачні ягоди і атмосфера північного фольклору того варті!

Вже другий день поливав нас дощем до самого вечора. І як тільки ми поставили намети, засяяло сонечко і нам відкрилася фантастічна долина і здоровезний барвистий міст в Асгард, який охороняє Хеймдаль і зустрічає славних воїнів, щоб проводити їх у Вальгалу.

Заплановано також було два перевала. Морена, сипуха, сильний вітер, висока вологість, дуже слизьке каміння, сніжники, льодовик, майже нульова видимість. Ідеальний Йотунхейм. Маршрут якийсь серпантинний і дуже дивний, далекий від поняття класничного перевалу. Йдеш і не знаєш: піднімаєшся ти чи вже спускаєшся. І тільки по треку потім визначаєш час, коли ти перевалив через найвищу точку. До речі, про найвищу точку – вона не зашкалювала за 1500, у що дуже складно повірити. Винагорода в кінці дня – два озера поряд – світло-блакитне і чорне, як жива і мертва вода, а зверху туманна ковдра, яка застигла у своєму падінні. Невеликий марш-кидок і ночівля на березі блакитного озера. Вечори зазвичай проходили в побутових клопотах – розбиття табору, приготування вечері, чай, іноді читання дивних норвезьких казок і бігом кутатися в теплі спальнички. Через погодні умови і заборону розпалення вогнищ, вечірни поседеньки зводилися до мінімуму.

Наступного дня частина групи влаштувала сумнівні водні процедурі, а інша – пішла радіалку до чорного озера і захопливо фотографувалася з маленькими «айсбергами».

В останні дні маршруту краєвиди змінилися. Це вже більше нагадумало Бразилію з високими зеленими пагорбами, вузькими долинами, великими водоспадами і папороттю. Нею ми і вийшли в цивілізацію. Брудні і мокрі ми сіли в автобус і рушили до Скйолдена. Переночували у все ще мокрих наметах в шикарному кемпінгу на березі Согненфйорда, яким вранці на паромі попливли в Берген.

Берген. Північне море. Різнокольорові будиночки. Рибний ринок. Запах морепродуктів. Обід в парку з казану. Чайки, як нас ледь не зжерли. Миття посуду в фонтані. Сувеніри. Тролі. Светри. Китова ковбаса. До речі, одного разу кит запливав в Берген. Це була ціла подія, йго знімали камерою з гелікоптеру. Подальша доля кита нам не відома, певне, ковбаса… Оглядовий майданчик. Купа туристів. Росіяни. Дерев'яна церква, яка була спалена Варгом Вікірнесом – скандальновідомим блек металістом і знову відновлена. Затишна ночівля в чорній опочевальні мого білорусько-бергенського друга. Куди цікавіше ночувала решта групи на якійсь горі з поляком, литовцем і руськими бабками-авантюристками))) Наступний день шаленого пробігу по сувенірним крамам і поїзд до Осло.

Нічне Осло і дивний кемпінг. Метал шоп, де можна купити молочні зуби того самого Варга. Човник на острів. Музей драккарів вікінгів у формі хреста. Музей Кон-тікі. Музей Фрам. Сонечко. Негри Засмагають. Здоровезна страва з морепродуктів. Айсбар. Льодові стіни, льодові столи, ліхтарі, дивани і келихи. Остання ночівля в мокрому наметі. Електричка в аеропорт. Додому.

Враження мегапозитивні. В достатній мірі побували в горах, подивилися міста, захотілося додому. Несподівано приємна атмосфера в групі, завдячуючі керівникам і самій групі. Дуже душевно як на комерцийних похід з незнайомими або малознайомими людьми. Дякую горам, оленям, самій Норвегії і людям, які терпіли мій «надшвидкий» темп)))

Автор: Катерина Базир

Расскажи друзьям

Поделись своим отзывом о нашем снаряжении и получи фирменную футболку*

* Подарок отправляется в случае, если отзыв был размещен в разделе “Обзоры” нашего сайта
Заполните все поля для отправки

Спасибо, друг!

Твоё мнение очень важно для нас!
Скоро и у тебя будет фирменная футболка Red Point!

Команда Red Point.

А пока твоя футболка едет к тебе – подписывайся на самую интересную рассылку про активный отдых!

Подписка активирована.