ЕКСПЕРТ
Максим Лазаренко

Інструктор з пішохідного та гірського туризму, гід, гірський провідник, фахівець з підбору туристичної екіпіровки.

Загальний стаж в гірському туризмі - 25 років. У різний час був помічений за прилавком екіпірувальних центрів «Мультиспорт», «Експерт», «Ель-Капітан» і «Екстрім Стайл». Член Ради Старійшин і секретар політради турклубу «Хайлендерс Клаб». Екс-product-менеджер ТМ Red Point 2013-2104 р.р.
 

 

«Хайлендерс Клаб» - нечисленна, дружня і «одношерстная» група товаришів, які вважають за краще більшу (наскільки кому вдається викроїти) частину вільного часу проводити в Горах. Ми не альпіністи і не класичні «спортивні» гірські туристи. Те, що ми ходимо (маршрути) і, особливо, як :) - ми серед себе називаємо Хард Кор хайкінга або навпростець-Трекінг. Одна з головних особливостей нашого стилю ходіння і ключовий принцип нашої групи - ми намагаємося ходити туди, куди ніхто не ходить і / або тоді, коли ніхто не ходить.
 
- Максим Лазаренко
 

Максим, тебе називають людиною, яка живе спортом і активним відпочинком. Розкажи про своє «екстремально-активний» стиль життя, з чого починав і до чого прийшов?

Почалося все так:

Спершу було дуже багато книг про подорожі, всяких - я виріс в будинку з величезною бібліотекою. Підозрюю, що почалося все звідти. «Бібліотека подорожей», Альфред Шклярский ... Постійно організовував у дворі і прилеглих територіях всякі «експедиції» ...

Коли мені було 10 років, відбулися дві події, які перевернули життя з ніг на голову - я прочитав книгу французького альпініста Моріса Ерцог «Анапурна» (можливо, найкраща і сильна книга про альпінізм і гори, яку я коли-небудь читав) і перший раз потрапив в Гори. Це була якась відомча турбаза в Карпатах, постійно лив дощ, якось сумно ... і була організована екскурсія «в гори» під проливним дощем, на яку майже ніхто з мешканців турбази не повівся. А я пішов. Саме перше сходження пам'ятаю погано - пам'ятаю тільки, що у гору ми «сходили» - але, як стверджують очевидці, коли я спустився і повернувся, то з порога заявив батькам, що все зрозумів - я буду Мандрівником і буду ходити в Гори.

По приїзду до Києва (мені було 11 років і таких дрібних ні в які туристи, тоді не брали) я «пішов здаватися» в відділ туризму центрального Палацу Піонерів, де дивом потрапив в саму «центральну» на той момент групу пішохідного та гірського туризму якою керував (і продовжує це з успіхом робити вже 42 роки поспіль) видатний педагог і інструктор, «жива легенда» дитячого туризму Олександр Ілліч Воронков. Це сталося в далекому 1989 році.
І понеслося ... Крим, Карпати, Хібіни, Алтай, Грузія ...
 

Сьогодні мені 35, з них 25 років я професійно займаюся пішим і гірським туризмом. 2/3 життя «під рюкзаком». Крим, Карпати, Хібіни, Алтай, Грузія ...

Максим Лазаренко з туристами у горах Максим Лазаренко з групою альпіністів
 
З 2000 почав «інструкторити» - водив (і продовжую водити) по Україні і за межами аматорські та комерційні тур-групи, організовував і проводив найрізноманітніші outdoor-заходи: від квестів і мотузкових корпоративів до багатоденних семінарів-тренігів в важкодоступних (для такої діяльності) гірських районах Криму. З 2006 працюю з дитячими тур-групами. З 2011 - навчаю (у вільний від всього іншого час) скандинавської ходьбі (вона ж Nordic Walking).
 

З 2007 - остаточно «порвав» з офісно-юридичної кар'єрою і «з кінцями» перейшов працювати в екіпірувальний бізнес. Працював консультантом з підбору екіпіровки в кращих і найбільших екіпірувальних центрах Києва - «Мультиспорт», «Експерт», «Ель Капітан», «Екстрім-Стайл». Збирав як окремих людей, так і цілі експедиції (включаючи національні), можливо, в усі точки Планети, включаючи восьмитисячники, Північний і Південний полюси. За ці роки через мої руки пройшло, напевно 90% всього туристичного та альпіністського спорядження, яке тільки можна у нас на Україні придбати.

Як, де і з ким любиш відпочивати?

90% вільного часу проводжу в горах. Інструктор - супроводжую любительську групу осіб з 15. Ходимо в основному в міжсезоння і взимку. «Концепція» ходіння у нас в банді така: ми ходимо туди, куди практично ніхто не ходить і тоді, коли практично ніхто не ходить. Як і раніше продовжую працювати з дітьми - це важко, але круто - завжди дуже потужний і яскравий досвід.

У великих гірських планах «ближньої та середньої дальності» - трекінг в горах Месхетії і Самцхе-Джавахеті (Грузія), експедиція в Норвегію - траверс плато Харденгер і трек по Лофотенских островів, траверс Північно-Чуйський  хребет  на Алтаї (Росія), зимовий трекінг в горах Пінд (Північна Греція). А там подивимося ...;)

 

Максим Лазаренко сходження у гори

І це тільки початок!

Ми раді підтримати події, направлені на популяризацію активного відпочинку. Тому, якщо ви плануєте цікавий захід, розкажіть нам про нього, і ми спробуємо бути вам корисними ;)

НАПИСАТИ НАМ
Телефон для співпраці
+38 044 501 63 77
Ми в соцмережах: